Organigram

Objavljeno 16.12.2011.

Organizacijska struktura Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu.

URED GLAVNOG RAVNATELJA

prof. dr. sc. Ivanka Stričević, glavna ravnateljica Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu
T. +385 1 616-4023
E. istricevic@nsk.hr

dr. sc. Sofija Klarin Zadravec, pomoćnica za djelatnost nacionalne knjižnice Republike Hrvatske
T. +385 1 616-4130
E. sklarin@nsk.hr

dr. sc. Dijana Machala, pomoćnica za djelatnost središnje knjižnice Sveučilišta u Zagrebu
T. +385 1 616-4005
E. dmachala@nsk.hr

Tatjana Marincel Borković, dipl. oec, pomoćnica za financijske i pravne poslove
T. +385 1 616-4026
E. tmarincelborkovic@nsk.hr

Igor Palašti, dipl. ing., voditelj posebnih programskih aktivnosti
T. +385 1 616-4015
E. ipalasti@nsk.hr

HRVATSKI ZAVOD ZA KNJIŽNIČARSTVO

dr. sc. Marina Krpan Smiljanec, pročelnica Hrvatskoga zavoda za knjižničarstvo
T. +385 1 616-4319
E. mkrpansmiljanec@nsk.hr

dr. sc. Aleksandra Pikić Jugović, koordinatorica procesa Centar za razvoj knjižnica i knjižničarstva
T. +385 1 616-4358
E. apikic@nsk.hr

Karolina Holub, koordinatorica procesa Centar za razvoj hrvatske digitalne knjižnice
T. +385 1 616-4332
E. kholub@nsk.hr

Antonija Filipeti, koordinatorica procesa Akademski centar i stalno stručno usavršavanje
T. +385 1 616-4037
E. afilipeti@nsk.hr

ODJEL NABAVA I IZGRADNJA ZBIRKI

dr. sc. Vesna Golubović, rukovoditeljica Odjela Nabava i izgradnja zbirki
T. +385 1 616-4086
E. vgolubovic@nsk.hr

ODJEL OBRADA

Tanja Buzina, prof., rukovoditeljica Odjela Obrada
T. +385 1 616-4021
E.  tbuzina@nsk.hr

Vesna Hodak, prof., koordinatorica procesa Obrada omeđene građe
T. +385 1 616-4218
E.  vhodak@nsk.hr

mr. sc. Sonja Pigac, koordinatorica procesa Obrada neomeđene građe
T. +385 1 616-4380
E. spigac@nsk.hr

ODJEL BIBLIOGRAFSKO SREDIŠTE

dr. sc. Lobel Machala, rukovoditelj Odjela Bibliografsko središte
T. +385 1 616-4122
E. lmachala@nsk.hr

Robert Ravnić, prof., koordinator procesa Retrospektivna nacionalna bibliografija
T. +385 1 616-4079
E. rravnic@nsk.hr

mr. sc. Danijela Getliher, koordinatorica procesa Izrada identifikatora (ISSN, ISBN, ISMN, DOI, URN:NBN i dr.)
T. +385 1 616-4180
E.  dgetliher@nsk.hr

ODJEL POSEBNE ZBIRKE

dr. sc. Irena Galić Bešker, koordinatorica Zbirke rukopisa i starih knjiga
T. +385 1 616-4281
E.  igalicbesker@nsk.hr

mr. sc. Tamara Ilić-Olujić, voditeljica Grafičke zbirke
T. +385 1 616-4088
E. tilic-olujic@nsk.hr

dr. sc. Mira Miletić Drder, koordinatorica Zbirke zemljovida i atlasa
T. +385 1 616-4083
E.  mmiletic@nsk.hr

dr. sc. Tatjana Mihalić, koordinatorica Zbirke muzikalija i audiomaterijala
T. +385 1 616-4067
E. tmihalic@nsk.hr

ODJEL ZAŠTITA I POHRANA

Đuro Singer, predstavnik Odjela Zaštita i pohrana
T. +385 1 616-4299
E. djsinger@nsk.hr

Stevo Leskarac, mag. art., koordinator procesa Konzervacija i restauracija
T. +385 1 616-4302
E. sleskarac@nsk.hr

Mirjana Tišljar, koordinatorica procesa Pohrana knjižnične građe
T. +385 1 616-4366
E.  mtisljar@nsk.hr

Silvio Lebinac, koordinator procesa Zaštitna snimanja i izrada preslika
T. +385 1 616-4142
E. slebinac@nsk.hr

Gabriela Aleksić, dipl.ing., koordinatorica procesa Opremanje i uvez građe
T.+385 1 616-4114
E. galeksic@nsk.hr

ODJEL KORISNIČKE SLUŽBE

Dorja Mučnjak, rukovoditeljica Odjela Korisničke službe
T. +385 1 616-4001
E. dmucnjak@nsk.hr

Hrvoje Špac, koordinator procesa Čitaonice (znanstvene i specijalističke informacije)
T. +385 1 616-4058
E. hspac@nsk.hr

mr. sc. Ivo Tokić, koordinator procesa Informacijski centar
T. +385 1 616-4022
E. itokic@nsk.hr

ODJEL ZAJEDNIČKI POSLOVI

Tomislav Tomašić, dipl. iur., rukovoditelj Odjela Zajednički poslovi
T. +385 1 616-4029
E. ttomasic@nsk.hr

Sandra Đurica, dipl. iur., rukovoditeljica Odsjeka Tajništvo
T. +385 1 616-4030
E. sdjurica@nsk.hr

Tatjana Marincel Borković, dipl. oec, v.d. rukovoditelja Odsjeka Financijski i računovodstveni poslovi
T. +385 1 616-4026
E. tmarincelborkovic@nsk.hr

Maja Priselac, dipl. novinar, predstavnica Odsjeka Marketing i komunikacije
T. +385 1 616-4136
E. mpriselac@nsk.hr

Miro Grgić, dipl. ing., rukovoditelj Odsjeka Sigurnost
T. +385 1 616-4118
E. mgrgic@nsk.hr

Velimir Marinić, rukovoditelj Odsjeka Održavanje
T. +385 1 616-4016
E. vmarinic@nsk.hr

ODJEL INFORMACIJSKE TEHNOLOGIJE

dr. sc. Marko Orešković, rukovoditelj Odjela Informacijske tehnologije
T. +385 1 616-4045
E.  moreskovic@nsk.hr

Boris Rončević, dipl. inf., rukovoditelj Odsjeka IT infrastruktura
T. +385 1 616-4117
E.  broncevic@nsk.hr